VEINIATELJEED 2024 PRANTSUSE INSTITUUDIS

2024. aastal jätkame veinirännakuid läbi prantsuskeelse maailma! Koolitusi viib läbi veiniekspert Karl-Erik Laanet. Registreerimine on avatud!

HIND 25€

TOIMUNUD ATELJEED 2023 AASTAL

 • 18. jaanuar – Vein ja kirjandus. Avastagem kuulsa prantsuse kirjaniku Colette’i lemmikveine, millest ta kirjutab ka oma teostes. Kavas on 3 veini ja veinipiirkonda – Champagne, Jurançaon ja Burgundia – ning Colette’i tekstide ettelugemine. Ateljee toimub prantsuse keeles.
 • 22. veebruar – Sepu ja Hanna Veiniateljee. Sedapuhku läheme külla meie suurepärastele veiniekspertidele ja -koolitajatele Karl-Erik ja Hanna-Maria Laanetile, külastame nende veinibutiiki ja maitseme nende lemmikveine.
 • 15. ja 29. märts – Frankofooniakuu veinidFrankofooniakuul tutvume Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni liikmesriikide veinikultuuridega. Ateljeed toimuvad prantsuse keeles.

  15. märts – Tuneesia, Moldova, Prantsusmaa
  29. märts – Kanada, Belgia, Šveits

 • 19. aprill – Côtes du Rhône. Pärast märtsikuiseid rännakuid mööda laia ilma naaseme aprillis Prantsusmaale, et tutvuda kuulsa ja hinnatud Côtes du Rhône’i päikeselise veinipiirkonnaga, mis kulgeb Lyonist Marseille’sse.

 • 26. aprill – Prantsuse Võõrleegioni veinid. Prantsuse Võõrleegionil on eriline koht relvajõudude maailmas tulenevalt ajaloost, mainest kui ka erinevatest operatsioonidest, mida nad on viimastel aastatel läbi viinud. Vähe teada on ehk aga fakt, et Võõrleegionil on ka oma viinamarjaistandus ning veinitootmine! Lõuna-Prantsusmaal Provence’is asuv viinamarjaistandus pakub väga kvaliteetseid valgeid, roosasid ja punaseid veine. Õpitoas saate neist degusteerida viit ning samuti vestelda leegionäridega, kes viibivad praegu Eestis missioonil NATO heidutusjõudude koosseisus.

 • 2. juuni – Carcassonne’i veinid. Vanalinna päevade puhul viime teid väga erilisele veinireisile keskaegsesse kindluslinna Carcassonne, mis on ühtlasi Tallinna sõpruslinn! See Edela-Prantsusmaa linn asub kõrgelt hinnatud veinipiirkonnas. Mekime üheskoos Carcassonne’i päikeselist ja rikkaliku veinivalikut, mille hulgas on nii punaseid, valgeid kui ka vahuveine.
 • 26. juuli – Vein ja kliima (toimus Tallinna Botaanikaaaias)

 • 20. september – Vein ja austrid. Traditsiooniliselt on austrid Prantsusmaa pidusöökide menüüs. Nende soolane maitse sobib kõige paremini Nantes’i piirkonna kuivade valgete veinidega. Sel sügisel pakub Prantsuse Instituudi veiniateljee teile Oléroni pärli avastamiseks reisi Atlandi ookeani äärde!Eelmine
Veiniaasta tippsündmus: “primeuride” degusteerimine

Lisa kommentaar

Email again: